Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Täiskogu pöördumine Riigikogule seoses kooseluseaduse eelnõu 650 SE arutamisega

23.05.2014

Kuremäe kloostris 13.05.2014 kogunenud Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Täiskogu väljendab sügavat muret seoses arutluses oleva seaduseelnõuga.

MPEÕK Täiskogu leiab, et riikliku seadusandluse prioriteediks peaks olema praegu niigi nõrgeneva abieluinstitutsiooni ja traditsioonilise peremudeli kaitsmine. Oleme veendunud, et vaid terve perekond, mis koosneb mehest, naisest ja selles perekonnas sündivatest lastest, on terve ühiskonna ja seega ka tugeva riigi garantiiks.

Kirikuna ei saa me nõustuda ja heaks kiita seadusandlust, mis seab võimalikuks ka samasooliste paaride kooselu seadustamise, mis faktiliselt on võrdsustatud abieluga.

MPEÕK Täiskogu arvates on äärmiselt kahetsusväärne, kui meie riigi seadused lähevad otseselt vastuollu Jumala seadusega, mille alused on inimkonnale ilmutatud kümnes käsus.

Tõesti, meie Kirik ei näe põhjust, miks peaks Eesti riik tegema sellise sammu, mis ähvardab nõrgestada meie riiki ja võib kaotada austuse riigi vastu ülisuure hulga kodanike silmis.

Pühakojad kaart

Kontakt

Moskva Patriarhaadi Eesti Őigeusu Kirik
Pikk 64-4, 10133 Tallinn, Eesti

Telefon: +372 641 1301
Faks: +372 641 1302
E-mail:


Üles